Geri Dön

hemoroid için ne zaman bir doktora gitmelisiniz

hemoroid için ne zaman bir doktora gitmelisiniz
Bağırsak hareketi sırasında kanama, hemoroidin en yaygın işaretidir. Doktorunuz hemoroidi teyit etmek için fiziki muayene ve diğer testleri yapabilir; böylece daha ciddi durumla karşılamamak adına hastalığı ilk aşamada tespit ettirmiş olursunuz.

Ayrıca hemoroidiniz olduğunu biliyorsanız doktorunuzla mutlaka konuşun; hemoroid ağrıya neden olur, sıklıkla veya aşırı kanar, ya da ev ilaçlarıyla iyileşmez. Rektal kanamanın hemoroid kaynaklı olduğunu, özellikle 40 yaşın üzerindeyseniz, düşünmeyin. Rektal kanama, kolorektal kanser ve anal kanser dahil olmak üzere diğer hastalıklarda ortaya çıkabilen bir durumdur. Bağırsak alışkanlıklarında belirgin bir değişikliğin yanı sıra kanamalarınız varsa ya da dışkı renklerinizde değişiklik varsa ve düzenli şekilde tekrarlıyorsa doktorunuza danışın. Bu dışkı türleri, sindirim sisteminizdeki başka yerlerde daha geniş kanama sinyali verebilir.

Rektal kanama, baş dönmesi, baş ağrısı veya bayılma hissi yaşarsanız acil olarak hemoroid tedavi merkezimizi arayarak konu hakkında yardım alabilirsiniz.