Geri Dön

4.evre hemoroid tedavisi

4.evre hemoroid tedavisi
Basur dendiğinde akla sancılı süreçler, tuvalete çıkmanın ızdırap olduğu günler, psikolojik olarak rahatsız ve huzursuz günler gelmektedir. Oysa modern tıp, hemoroid ( diğer adıyla basur ) için son  derece isabetli ve güçlü çözümler üretmiştir.

İç ve dış olarak iki ana başlıkta inceleyebileceğimiz hemoroid, esasında erken teşhis ve tedavi ile rahatça çözülebilen bir sorundur. Lakin ihmal, çekingenlik ve benzeri sebeplerden hemoroid daha ileri safhalara geçebilmektedir. Belirtmekte yarar var ki, ihmal edilmesi halinde hemoroid ileri seviyelerde daha sancılı, ağrılı ve sıkıntılı durumlara sebep olabilmektedir. 

Bugünkü yazımızda iç hemoroidin son evresi olan 4. Evre Hemoroid Tedavisi 'ni işleyeceğiz. Bu evrede hastalık ilerleyebileceği en ileri safhaya erişmiştir ve müdahale edilmesi son derece önemli ve bir o kadar da kritiktir. Kaybedilen her gün, sağlığınız açısından ciddi bir tehlike arz etmektedir. Şimdi bu evreyi biraz daha yakından tanıyalım.

Bu evrede anüsün iç kısmında oluşan hemoroid memeleri o kadar büyümüştür ki, artık içeri yada geriye sokulamamaktadırlar. Dokunmaya son derece hassas olan ve en küçük temasta bile korkunç ağrılar yaşatabilen bu hemoroid memeleri, aynı zamanda açılarak ciddi kanama riski taşımaktadır.  Safha o kadar ilerlemiştir ki sırt üstü uzanmak ve hatta yürümek bile ızdırap haline gelmiştir.

Bu safhada cerrahi müdahaleden başka seçenek kalmamıştır. Neşter ile yapılan geleneksel ameliyatlar başarılı sonuçlar vermekle beraber makat küçülmesi gibi ameliyat sonrası sıkıntılar doğurabilmekte ve uzun bir iyileşme süreci gerektirmektedirler. 

İkinci bir seçenek ise lazerle tedavi olunmasıdır. Bu yöntemde kullanılan ısı, makat bölgesinde anında kaynama ve anında iyileşme oluşturabilmektedir. Böylece birkaç gün içerisinde hasta gündelik hayatına geri dönebilmektedir.

İki tedavi yöntemi de etkilidir ve çeşitli yan etkileri bulunmaktadır. Hangisinin uygulanacağı ise tamamen doktorunuza kalmış bir seçenektir.  Cerrahi müdahale gözünüzü korkutmasın; eğer sağlığınız için gerekiyorsa bu süreci yaşamanız en doğrusu olacaktır. Aksi takdirde tedavisi mümkün olmayan durumlarda kendinizi bulabilirsiniz.

Basur hastalığı yahut hemoroid hastalığı tıbbın çaresiz kalmadığı ancak insanların utanç ve ihmalkarlık sonucu gözardı edebildikleri bir hastalıktır. Siz bu hataya düşmeyin ve semptomları farkedince, 4. evre hemoroid tedavisi safhasına geçmeden, hemoroid tedavi merkezimi ziyaret ederek detaylı bilgi alınız.